Suzuki V-Strom 250

Her Yolculuk Ayrı Bir Macera!

V-Strom 250/ABS’nin şık stili ve heybetli duruşu 250 CC’lik motor hacmini gölgede bırakacak şekilde eşsiz bir tasarımda bir araya getirilmiştir. Şehrin sokaklarında üstün manevra kabiliyetine sahip, virajlı yollarda çok heyecan vericidir ve bir motosiklet gezisinde yaşayacağınız macerada sizi tam anlamıyla memnun eder. V-Strom serisinin mirasını gururla taşıyan V-Strom 250/ABS maceracı ruhunuzu ateşleyecektir.

Heybetli ve Akıllı

V-Strom 250/ABS “Heybetli ve Akıllı” bir tasarıma sahiptir. “Heybetli” güçlü hissettiren dengeli gövdesini, “Akıllı” ise kolay kullanım sağlayan modern ve pratik tasarımını ifade eder. Doğal olarak V-Strom 250/ABS Suzuki’nin ünlü DR-Z ve DR-BIG çöl yarışçılarına atfen sarı renk grubu ve benzersiz “gagası” gibi tasarım unsurları ile kardeşleriyle aynı maceracı DNA’yı taşımaktadır.

Motor performansı

V-Strom 250/ABS’de kullanılan 248cm3 paralel çift silindir motor düşük ila orta tork aralığını en üst düzeye çıkarmak ve kontrol kolaylığı sunan güçlü bir sürüş sağlamak amacıyla kapsamlı analizler ve optimizasyon süreçlerinden geçmiştir. Elde edilen genel verimlilik sayesinde daha iyi yakıt ekonomisi ile birlikte en sıkı Euro 4 emisyon düzenlemelerine uygun temiz performans sunmaya da yardımcı olmaktadır. Tam dolu depo ile V-Strom 250/ABS yaklaşık 500km*1 menzile sahiptir.

Kam mili

V-Strom 250/ABS kam profili en sık kullanılan 20 km/s ve 90 km/s arasındaki hızlarda maksimum hızlanma performansı sunar. İlave bir avantaj olarak kam profili ayrıca daha pürüzsüz ve hoş bir sürüş sunmak amacıyla gürültüyü de bastırır

Silindir

Silindir kovanlarında kullanılan taşlama modeli pistonların yağlanmasını sürtünme nedeniyle ortaya çıkabilecek performans kayıplarını en aza indirmeye yardımcı olacak şekilde gerçekleştirir.

Çok fonksiyonlu gösterge paneli

Dönüş sinyalleri, uzun far, boş vites, arıza, ABS, devir göstergesi, soğutma sıvısı sıcaklığı ve yağ basıncı için LED göstergeler mevcuttur. Bu göstergeler kolay anlaşılacak şekilde tasarlanmıştır. LCD göstergelere aşağıda belirtilenler dahildir: Hız göstergesi, Takometre, Kilometre göstergesi, Çift günlük kilometre göstergesi, Vites konumu, Menzil, Ortalama yakıt tüketimi, Yakıt göstergesi, Devir göstergesi AÇMA/KAPAMA, Yağ değişim zamanı göstergesi, Saat.

Ön cam

Kompakt ön camın biçimi, üst düzeyde koruma sağlayabilmesi için defalarca rüzgar tüneli testlerinden geçirilmiştir ve bu sayede daha konforlu bir sürüş için üst düzey etkili koruma sağlanmıştır. (Çantalar aksesuar olarak ayrıca satışa sunulmaktadır.)

Yeni emme valfi tasarımı

Emme valflerindeki port bölümleri ateşleme odasına giren hava akışının en üst seviyede olması için tasarlanmıştır. Bu sayede daha iyi performans ve daha düşük emisyon için yüksek termal verimlilik seviyesine ulaşılır.

Çok verimli, hafif egzoz sistemi

V-Strom 250/ABS’deki tek parçada çift egzoz sisteminde katalizörün önündeki oda için optimize edilmiş bir biçim kullanılmıştır. Bu sayede ortalama hızlarda hızlanma performansı maksimuma çıkarken sistemin verimliliği egzoz emisyonlarını da düşürür.

Jantlar, tekerlekler ve frenler

Yeni tasarlanan 10 telli jantların sportif görünümü yola sağlam tutunma sağlayan IRC lastiklerle birlikte kullanılır. Frenleme gücü yaprak tipi ön ve arka disk frenlerle sağlanır. BOSCH tarafından üretilen Kilitlenmeyen Fren Sistemi de (ABS)*2 daha yüksek güven ve kontrol için sunulmuştur.

Yan çantalar

Opsiyonel yan çantaların takılabilmesi için ayrılmış montaj parçaları motosiklet ile uyumlu bütünsel bir tasarım ortaya çıkarır. 8.5kg maksimum kapasiteye sahip büyük arka taşıyıcıda isteğe bağlı üst çantanın da takılması için kullanılabilecek şeritlerin donanabileceği kancalar bulunmaktadır.

© Kaynak: http://motosiklet.suzuki.com.tr/modeller/v-strom-250.aspx

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir