Hakkımda

Blog Hakkında

ercanguzel.com 1 Ocak 2019’da yayına başlamış olan ana konusu gezmek, yemek, içmek ve stres atmak olan sonrasında diğer konulardan da (motosiklet, ekipman, mobil teknolojiler vs.) ile devam eden bir kişisel gezi blogudur.

Gezilerini farklı bakış açısıyla sunmaya, ziyaretçilerine gezip gördüğü, yediği içtiği ve stres attığı aktiviteleri anlatmayı hedefleyen ercanguzel.com’un, amacı herkezin gezdiği yerleri değil farklı rotaları denemek amacıyla bugüne kadar yayın hayatına devam etti ve ediyor.

Şu anda çizgimden çıkmadan yayın hayatına devam eden bir gezi blogu olarak bilgiyi yaymaya çalışıyorum.

ERCAN GÜZEL Kimdir ?

İsmim Ercan, soyadım Güzel 29 Mart 1986 Turhal doğumluyum. Memleketim Tokat / Turhal olup, doğduğum şehirde 30 yaşında kadar yaşayabilen birisiyim. Doğduğu memleketi terk etmeyip ölene kadar orada yaşamak isteyen ve bu konuda Turhal’dan vazgeçemeyen bir Turhal’lıydım ama bir gün “Tebdil-i Mekanda Ferahlık Vardır” sözünü abartısız aynı gün içinde 7 farklı kişiden duyunca işini ve ailesini Antalya’ya taşıyan, bir nevi Hicret eden birisiyim. ” Sebebini yakınımda olan kişiler daha iyi bilirler 🙂 ” İbn-i Kemal İlkokulu, Alparslan Ortaokulu, Turhal Anadolu Teknik Lisesi derken Gazi Osman Paşa Üniversitesi’nde eğitimimi tamamladım. Daha sonra o meşhur Microsoft eğitim furyasına takılarak MCP, MCTS ve MCPD Sertifikalarını aldım. (Belki bir gün lazım olur diye…)

Eğitim sürecim içerisinde araştırma, öz motivasyon, girişimcilik ve farklı yetenekler edinme noktasında kendimi geliştirdim. Kendimi geliştirmek istediğim alanlarda başarı kaydetmek için farklı bir eğitim anlayışı ve yaptığım bireysel araştırmalarla kendimi iş hayatına hazırladım.

İş yaşamında efektif ve hızlı olmak konusunda son derece özverili ve hevesli olduğumu, pozisyonumun gerektirdiği sorumluluğu gurur ve istekle üzerime aldığımı belirtmek isterim. İstekli, özenli ve dikkatli çalışmanın mutlaka başarı ile sonuçlanacağının bilincindeyim.

İşini severek yapan ve detayları çok önemseyen biriyim. İnsan ilişkileri noktasında esnek olmanın bana verimlilik olarak geri döndüğünü sıklıkla tecrübe ettim. Yeni şeyler öğrenmeyi, yeteneklerimi geliştirmeyi çok önemsiyor, bu amaçla insan ilişkilerinin öğreticiliğinden faydalanmak gerektiğini düşünüyorum. Ekibimdeki insanlarla bilgi alışverişinde bulunmak benim için bu nedenle çok önemli.

Fikir geliştirmenin zihni, dolayısıyla bedeni sürekli aktif tuttuğunun bilincinde olarak hem iş hem de bireysel hayatta yaratıcı olmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Sık sık not aldığım taze fikirlerim var ve bunu şartları olgunlaştırıp kullanmak için sabırsızlanıyorum.

Şu anda birisi Antalya’da, diğeri Nevşehir Kapadokya Teknopark’ta olan 2 bilişim firmasından birinin Sahibi, Diğerinin %50 ortağıyım ve birçok büyük ölçekli şirketlere IT Danışmanlığı yapmaktayım.

Eğitim hayatım kurmuş olduğum bilişim şirketinin büyümesi için gereken altyapıyı bana sağladı.

Nasıl Blog Yazmaya Başladım ?

Lise yıllarımın başında bilgisayar ile internet cafede tanışmam ile beraber, ozmanlar meşhur olan forum sitesi yapma hevesiyle WEB ile tanıştım. Web site yapmayı mynet hizmeti olan mysitem ile öğrenerek sonrasında, simple machines forum, phpBB, vbullet, joomla ve WordPress ile gelişmeye başladı.

Tasarımlar, renkler küçüklükten beri ilgimi çeken, resim yapmayı ve görsel tasarımı incelemeyi oldukça sevdiğimden, web tasarımda beni etkileyen bir sektör oldu.

Üniversite yıllarımda hem blog yazmayı hem de blogta wordpress, tasarım gibi konularda farklı konuları paylaşmaya çalıştım. İlk olarak nokda.com ile başlayan blog maceram ercanguzel.com ile devam ettim. Arada bir çok farklı konularda bloglar açtım kapattım tekrar açtım kapattım ama ercanguzel.com ala adı hep benimle yoluna devam etti 🙂

Blog yazarak bir çok kitleye ulaştım ve ulaşmaya devam ediyorum. Sağolsunlar yorumlar, mailler ile iletişimde kalıp bir çok insanla tanışıp güzel bir ortam oluşturdum.

Nelerden Hoşlanırım ?

Kişisel olarak; öncelikle araştırmayı, gezmeyi, doğayla iç içe olmayı ve yeni bir şeyler keşfetmeyi çok severim. Bu yüzden sanırım gezdiğim yerlerin ve tanıdığım insanların beni etkilemesinin sebebi.

Mesleki olarak; teknolojinin çoğu dalına sanki uzun süredir anlıyormuşum gibi hemen adapte olabiliyorum. Bu yüzden de çevreden genelde bu nasıl oluyor ?, bu nasıl çalışır ?, şuna bakar mısın ? sorularına maruz kalıp, bu sorulara yanıt vermekten de gayet keyif duyarım.

Bunun dışında yeni bir şey yapmak karakterimden dolayı sürekli beni girişimciliğe itmektedir. Ama ne yazık ki daldan dala atlama hastalığım yüzünden bir şey tamamlayamayıp bu yüzden hevesler içimde kalarak halen yeni girişim peşinde koşuyorum.

Neler Yapacağım ?

Aşağıda yazacaklarım aslında benim listem niteliğinde. Burada yaptıkça Allah nasip ederse üzerine bir yazı yazarak çizik atmayı hedeflemekteyim. Şimdi hep beraber yapacaklarımı inceleyip bu konuda belki sizin önerileriniz belkide yardımlarınız ile gerçekleştirmeye çalışacağız.

  1. Motosikletle Prag’a gitmek ve hiç bir şey yapmadan geri gelmek,
  2. Asya kıtasını baştan sona motosikletle gezmek,
  3. Afrika kıtasını baştan sona motosikletle gezmek,
  4. Mobil uygulamadan para kazanmak,(Kazanıyorum Ama Daha İyi Projelerle Devam Ettirmek İstiyorum)
  5. En fazla 5 yaşında olan bir araba almak,(2 Tane Sıfır, 1 Tanede Lüks Segment Denilebilecek Bir Araba Aldım)
  6. Kendi işimi kurmak,(Kendi Şirketimi Kurdum ve Hatrı Sayılır Bir Seviyeye Getirdim İlk 1.000.000 Meselesini Aştım)
  7. Eğitim videoları çekmek ve bunları paylaşmak,(Yaptığım işle ilgili bir çok eğitim videosu çektim.)
  8. Karadeniz’e geziye gitmek,(Gezmediğim yer kalmadı dersem yeridir.)
  9. Hafta sonu kaçamağı ile Nevşehir’e gitmek,(Nevşehiri Gezmek İsterken Allah Bana Orada Şirket Nasip Etti)
  10. Güzel bir proje ile güzel bir e-ticaret sitesi kurmak,

Şimdilik bu kadar 🙂