Hakkımda

Blog Hakkında

ercanguzel.com, 1 Ekim 2019’da gerçek yayın hayatına başlamış olan ana konusu MİNİMALİST bir felsefe ile, GEZMEYİ ve KEŞFETMEYİ konu alan kişisel bir blogtur.

Bu felsefe dahilinde bir gittiğim yere mecbur kalmadıkça bir daha gitmenin saçma olacağı inancındayım.

Gezilerimi, sizlere farklı bir bakış açısıyla sunmaya, gezip gördüklerimi, güvenle kalınacak yerleri,  nerede ne yenilip, neler içileceğini ve aktivite olarak neler yapılabileceğini sade bir dille anlatmayı hedefliyorum.

ERCAN GÜZEL Kimdir ?

İsmim Ercan, soyadım Güzel 29 Mart 1986 Turhal doğumluyum. Memleketim Tokat / Turhal olup, doğduğum şehirde 30 yaşında kadar yaşayabilen birisiyim. Doğduğu memleketi terk etmeyip ölene kadar orada yaşamak isteyen ve bu konuda Turhal’dan vazgeçemeyen bir Turhal’lıydım ama bir gün “Tebdil-i Mekanda Ferahlık Vardır” sözünü abartısız aynı gün içinde 7 farklı kişiden duyunca işini ve ailesini Antalya’ya taşıyan, bir nevi Hicret eden birisiyim. ” Sebebini yakınımda olan kişiler daha iyi bilirler 🙂 ” İbn-i Kemal İlkokulu, Alparslan Ortaokulu, Turhal Anadolu Teknik Lisesi derken Gazi Osman Paşa Üniversitesi’nde eğitimimi tamamladım. Daha sonra o meşhur Microsoft eğitim furyasına takılarak MCP, MCTS ve MCPD Sertifikalarını aldım. (Belki bir gün lazım olur diye…)

Eğitim sürecim içerisinde girişimcilik ve farklı yetenekler edinme noktasında kendimi geliştirmek adına elimden gelen her şeyi yaptım. Kendimi geliştirmek istediğim alanlarda başarı kaydetmek için farklı bir eğitim anlayışı ve yaptığım bireysel araştırmalarla kendimi iş hayatına hazırladım.

İş yaşamında öncü ve kararlı olmak konusunda son derece özverili ve hevesli olduğumu, pozisyonumun gerektirdiği sorumluluğu gurur ve istekle üzerime aldığımı belirtmek isterim. İstekli, özenli ve dikkatli çalışmanın mutlaka başarı ile sonuçlanacağının bilincindeyim.

İşini severek yapan ve detayları çok önemseyen biriyim. İnsan ilişkileri noktasında esnek olmanın bana verimlilik olarak geri döndüğünü sıklıkla tecrübe ettim. Yeni şeyler öğrenmeyi, yeteneklerimi geliştirmeyi çok önemsiyor, bu amaçla insan ilişkilerinin öğreticiliğinden faydalanmak gerektiğini düşünüyorum.

Fikir geliştirmenin zihni, dolayısıyla bedeni sürekli aktif tuttuğunun bilincinde olarak hem iş hem de bireysel hayatta yaratıcı olmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Sık sık not aldığım taze fikirlerim var ve bunu şartları olgunlaştırıp kullanmak için sabırsızlanıyorum.

Şu anda birisi Antalya’da, diğeri Nevşehir Kapadokya Teknopark’ta olan 2 bilişim firmasından birinin Sahibi, Diğerinin %50 ortağıyım ve birçok büyük ölçekli şirketlere IT Danışmanlığı yapmaktayım.

Eğitim hayatım ve sonrasında çalışmış olduğum profesyonel şirketlerde edindiğim tecrübe, kurmuş olduğum bilişim şirketlerinin büyümesi için bana gereken altyapıyı sağladı.

Nasıl Blog Yazmaya Başladım ?

Lise yıllarımın başında bilgisayar ile internet cafede tanışmam ile beraber, o zamanlar meşhur olan forum sitesi yapma hevesiyle WEB ile tanıştım. Web site yapmayı mynet hizmeti olan mysitem ile öğrenerek sonrasında, simple machines forum, phpBB, vbullet, joomla ve WordPress ile gelişmeye başladı.

Tasarımlar, renkler küçüklükten beri ilgimi çeken, resim yapmayı ve görsel tasarımı incelemeyi oldukça sevdiğimden, web tasarımda beni etkileyen bir sektör oldu.

Üniversite yıllarımda hem blog yazmayı hem de blogta wordpress, tasarım gibi konularda farklı konuları paylaşmaya çalıştım. İlk olarak nokda.com ile başlayan blog maceram ercanguzel.com ile devam ettim. Arada bir çok farklı konularda bloglar, forumlar ve siteler açtım kapattım, tekrar açtım kapattım, ama ercanguzel.com ala adı hep benimle yoluna devam etti. Ama fırsat bulup da hiç bir şey yazamadım. 🙂

AMA ARTIK SÖZ VERİYORUM, HAFTA DA EN AZ BİR YAZI PAYLAŞACAĞIM.

Nelerden Hoşlanırım ?

Kişisel olarak; öncelikle araştırmayı, gezmeyi, doğayla iç içe olmayı ve yeni bir şeyler keşfetmeyi çok severim. Bu yüzden sanırım gezdiğim yerlerin ve tanıdığım insanların beni etkilemesinin sebebi.

Mesleki olarak; teknolojinin çoğu dalına sanki uzun süredir anlıyormuşum gibi hemen adapte olabiliyorum. Bu yüzden de çevreden genelde bu nasıl oluyor ?, bu nasıl çalışır ?, şuna bakar mısın ? sorularına maruz kalıp, bu sorulara yanıt vermekten de gayet keyif duyarım. (Bilmediğim konular hariç.)

Neler Yapacağım ?

Aşağıda yazacaklarım aslında benim listem niteliğinde. Burada yaptıkça Allah nasip ederse üzerine bir yazı yazarak çizik atmayı hedeflemek deyim. Şimdi hep beraber yapacaklarımı inceleyip bu konuda belki sizin önerileriniz belkide yardımlarınız ile gerçekleştirmeye çalışacağız.

  1. Motosikletle Moğolistan’a gitmek ve Dukha Türkleri’ni bulmak,
  2. Asya kıtasını baştan sona motosikletle gezmek,
  3. Afrika kıtasını baştan sona motosikletle gezmek,
  4. Mobil uygulamadan para kazanmak,(Kazanıyorum Ama Daha İyi Projelerle Devam Ettirmek İstiyorum)
  5. En fazla 5 yaşında olan bir araba almak, (Sıfırını Aldım)
  6. Kendi işimi kurmak,(Kendi Şirketimi Kurdum ve Hatrı Sayılır Bir Seviyeye Getirdim)
  7. Eğitim videoları çekmek ve bunları paylaşmak,(Yaptığım işle ilgili bir çok eğitim videosu çektim.)
  8. Karadeniz’e geziye gitmek,(Gezmediğim yer kalmadı dersem yeridir.)
  9. Hafta sonu kaçamağı ile Nevşehir’e gitmek,(Nevşehiri Gezmek İsterken Allah Bana Orada 2. Şirketimi Kurmayı Nasip Etti)
  10. Güzel bir proje ile güzel bir e-ticaret sitesi kurmak, (Kurdum ve Gayet Güzel İşliyor)

Şimdilik bu kadar, oldukça eklerim. 🙂